O kartičkách a projektu

Matérie ke studiu na právnických fakultách je opravdu rozsáhlá. Rok co rok se studenti snaží si zapamatovat a naučit obrovské množství informací, poznatků, chytáků. Každý student pak má svoji vlastní metodu, někteří si bláznivě podtrhávají výpisky, někteří spí na učebnicích a někteří si připravují vlastní výpisky. Všechny studenty však spojuje metoda neustálého opakování a testování vlastních - již nabytých - znalostí. 

Sami jsme to zažili. A proto jsme v roce 2017, při učení na naše státnice, přišli s nápadem připravit v ucelené a přehledné formě zkušební materiály, které mají za cíl pomoci studentům se lépe orientovat v nepřeberném množství učiva. S heslem "Opakuj. Testuj. Skládej." jsme vydali první vydání kartiček! Co se skrývá pod tímto heslem, a co můžete od kartiček očekávat?

Opakuj!

Každé vydání kartiček je připraveno na základě zkušebních otázek jednotlivých předmětů. Kartičky tak obsahují to nejdůležitější, co je nutné si v rámci zkušebního okruhu zapamatovat. 

Testuj!

Do každého vydání kartiček jsme přidali testovací otázky, na které můžeš při studiu odpovídat. Některá vydání obsahují i tzv. Info+ kartičky, do kterých jsme zahrnuli dodatečné a i například zajímavé informace, které se ti mohou při zkoušce hodit. 

Skládej!

Kartičky jsou vytištěny na pevný papír a v takovém formátu, aby je mohl mít student vždy při sobě. Současně jsou kartičky dodávány společně s látkovým pytlíčkem. 

Všem držíme palce a věříme, že vám kartičky pomohou, tak jako již stovkám studentům.

Za Právnické kartičky,
Mgr. David Němeček